Mersin / Turkey
İletişim

+90-505-986-4331

Üniversite Yolu

Yenişehir, Mersin, TR

9AM-8PM

Pzts-Cmts

SATICI SSS

Neden Ajans Kullanmalıyım?

Temsilciniz evinizi sadece profesyonel olarak pazarlamakla kalmayacak, aynı zamanda bir alıcı veya satıcı bulduktan sonra sözleşmeden kapanmaya kadar kolayca ve sorunsuz bir şekilde hareket edebilmenizi sağlamak için bir evin satılmasıyla ilgili tüm yasal işleri yürütecektir.

Komisyonunuz Nedir ve Kim Ödüyor?

Mersin’de, satıcı acentesi emlak komisyoncusu bir emlak işleminde satıcıyı temsil ederken ortaya çıkar. Bir liste sözleşmesi imzalayarak satıcı, brokerin mülkünü belirli bir fiyattan ve belirli bir süre için satma hakkına izin verir. Liste anlaşması, satıcının evi satarsa komisyoncuya ödeyeceği komisyonu ana hatlarıyla belirtir. Liste aracısı daha sonra bu ücreti alıcının acentesiyle paylaşır. Standart komisyon satış fiyatının% 6’sıdır.

Evimin Değeri Nedir?

Evinizin değerinin ne kadar olduğunu belirleyen kristal bir top olmasa da, deneyimli inmersin.com acentesi, piyasaya yakın bir pazar verisinin yanı sıra, bölgeyle ilgili yakın bilgileri ile karşılaştırılabilir son satışlara dayanan bir pazar analizi geliştirmek için kullanılacaktır.

Evimi Satmak Ne Kadar Sürer?

Piyasadaki ortalama günler yer, fiyat ve yılın zamanına göre değişmekle birlikte, bir ev sözleşme yapıldıktan sonra sözleşmenin kapanması ortalama 30-45 gün sürer. Bu süre zarfında alıcılar durum tespiti yapma ve finansman koşullarını hazırlama fırsatı bulacaklar. Satıcılar, alıcıların endişelerinin herhangi birini ele alabilir, üzerinde anlaşmaya varılmış onarımları yapabilir ve hamle için hazırlık yapabilir.

Birden Fazla Teklifi Nasıl Ele Alırsınız / Ya Sözleşme Yaptıktan Sonra Daha İyi Bir Teklif Gelirse?

Acenteniz, başka bir teklif düşünseniz veya yeni teklif daha önce reddettiğiniz şartları içeriyor olsa bile, size tüm teklifleri zamanında sunacaktır. Acenteniz daha sonra seçeneklerinizi aşağıdakilere tartışacaktır:

 • Beklenen diğer teklifler kabul edilinceye kadar herhangi bir teklifin kabul edilmesi veya karşılanması.
 • Bir teklifi kabul ederek, diğer tüm teklifleri reddeder.
 • Bir teklife karşı gel ve böylece diğer tüm teklifleri reddet ya da bir kenara koy.
 • Tüm alıcılara, birden fazla teklif durumu olduğu anlayışıyla belirli bir tarihe kadar yeni teklifler sunma fırsatını sağlayın.
 • Tüm teklifleri reddet.

Evimi Hazırlamak İçin Ne Yapmalıyım?

Satılık evinizi listelemeden önce göze çarpan hataların giderilmesine ek olarak, her odadan geçmenizi, temizlenmiş, kirlenmiş, parlak ve kötü koku olmadığından emin olmanızı öneririz.

Evimi Düzenlemelimiyim ?

Zorunlu değil, daima tavsiye edilir. Nötr boya renklerini seçmek ve dağınıklığı, aile fotoğraflarını vb. Kaldırmak, alıcıların kendilerini evde düşünmeleri için boş bir tuval oluşturur.

Alıcılar Eve Gittiğinde Bende Olabilir miyim?

Alıcılar evi gezerken sahiplerin hazır bulunmalarını engelleriz. Evin sahibine sahip olmak alıcıları rahatsız ediyor. Yorum yapamayacaklarını veya rahatsız edici olabilecek sorular sorabileceklerini düşünüyorlar.

Alıcının Evimi Satın almaya Uygun Olup Olmadığını Nasıl Tesbit Ediyorsunuz?

Evinize bir teklif yapıldığında, acenteniz yeterli miktarda ciddi paranın imzalı sözleşmenin bir parçası olmasını sağlayacak ve alıcıdan evinizi satın alma konusunda mali yeteneğine sahip olduğunu belirterek alıcının acentesinden bir ön yeterlilik mektubu isteyecektir. . Ek olarak, temsilciniz, alıcının kredisiyle ilgili öngörülebilecek hiçbir sorun olmadığını onaylamak için alıcının borç vereniyle iletişime geçecektir.

Gayrimenkulü Nasıl Kullanırsınız?

Bir liste sözleşmesi imzalandıktan sonra, temsilciniz evinize güvenli bir kilit kutusu koyar ve yalnızca emlakçılara evinize güvenli ve güvenli bir şekilde girme yeteneği verir. Evinizi satmanın en iyi yolu, görülmesi için uygun hale getirmektir. Bu nedenle, gösterinizin uygun bir zaman diliminde programlanmasını sağlamak için temsilciniz sizinle ve alıcının acenteleriyle birlikte çalışacaktır.

ALICI SSS

Ev Satın Alma Sürecinin İlk Adımı Nedir?

Bir borç verenden ön onay mektubunu almak için:

 • Uygun olmayan evlere aşık olmanın neden olduğu hayal kırıklığını ne kadar ödünç alabileceğinizi ve önleyebileceğinizi bilmenizi isteriz.
 • Peşinat ve kapanış maliyetleri için ne kadar para gerektiğini gösterin.
 • Hem emlak acentanız hem de evini satan kişi için ciddi bir alıcı olduğunuzu gösterir.

Bir ev satın almak ne kadar sürer?

Normal piyasa koşullarında, bir evin satışını tamamlamak için ortalama süre 30 ila 45 gün arasındadır, böylece durum tespiti için yeterli zaman verir ve kredinizi tamamlar.

Bir Satıcının Pazarı Nedir?

Satıcıların pazarlarında, evlere olan talebin artması fiyatları artırıyor. İşte talebin itici güçleri:

 • Ekonomik faktörler
 • Faiz oranları düşüş eğilimi gösteriyor
 • Faiz kısa vadeli bir yükseliş
 • Düşük envanter

Bir Alıcının Pazarı Nedir?

Bir alıcının piyasası, azalan ev fiyatları ve azalan talep ile karakterizedir.

 • Ekonomik bozulma
 • Faiz oranları yükseliyor
 • Faiz oranlarında kısa vadeli düşüş
 • Yüksek envanter
 • Doğal afetler

Ev Almama Yardım Etmek İçin Bir Aracıya Ne Kadar Para Ödeyeceğim?

Ev alıcıları ev satın almak için bir acenteye çok az veya hiç ücret ödemezler. Liste brokerleri satıcıları temsil eder ve onları temsil etmek ve mülkü pazarlamak için ücret talep eder. Ev satıldığında, listeleme aracısı, giriş ücretini alıcının acentesine ayırır. Dolayısıyla, alıcılar acentelerine ödeme yapmamaktadır.

Peşinat için Ne Kadar İhtiyacım Var?

Peşinat ödemelerinin ulusal ortalaması% 11’dir, ancak ilk kez ev sakinleri genellikle bir eve yalnızca% 3 ila 5 oranında düşmektedir. Geleneksel krediler genellikle daha fazlasını gerektirir ve tipik olarak mevcut evlerinden özkaynakları bir peşinat fonu kaynağı olarak kullanabilecek olan tekrar alıcılar tarafından alınır.

Satın almadan önce kaç ev görmeliyim?

Sana bağlı! Oturma odanızın rahatlığına ayak basmadan önce bile, çevrimiçi ev arama ve resim görme yeteneği, ev satın alma oyununu tamamen değiştirdi. Kolaylık her zaman yüksek. Ancak, şahsen nasıl göründüğünü ve “hissettiğini” görmek için bir evi ziyaret etmekten hiçbir şey atmaz. Temsilciniz bu ziyaretlerde düzenleme ve yanınızda bulunmanıza yardımcı olacaktır.

İyi Bir Anlaşma Yaptığımı Nasıl Anlarım?

Kristal bir top olmasa da, karşılaştırılabilir satışları kontrol etmek ve bu fiyatların yakın geçmişte düşüp düşmediğini kontrol etmek için acentenizle birlikte çalışmanız en iyi yoldur.

Kaparo Nedir ?

Bir ev için teklifte bulunduğunuzda, acenteniz tipik olarak satın alma fiyatının% 1 ila% 2’sine eşlik edecek bir “depozito” isteyecektir. Dürüst para, satıcıya – alıcının teklifinin gerçek olduğunu göstermek için iyi niyetle yapılır.

Satıcı Teklifime Yanıt Vermesi Ne Kadar Sürer?

Yazılı teklifler, satıcının cevap vereceği süreyi belirlemelidir. Onlara yirmi dört saat vermek yeterlidir.

Evi Kontrolden Geçirmelimiyim ?

Evet! Her zaman gerekli olmamakla birlikte, evde yapılan incelemeler şiddetle tavsiye edilir, çünkü evde kolayca tespit edilemeyen kusurları ortaya çıkarabilirler. Ev denetimleri, bir yaşamın en büyük yatırımlarından birine gönül rahatlığı getiriyor.

Fikrimi Değiştirirsem Ne Zaman Geri Çekilebilirim?

Alıcılar her zaman bir anlaşmadan geri çekilebilir, ancak bunu iyi bir sebep olmadan veya sözleşmede öngörülenlerin dışında yapmak, ciddi paralarınızı kaybedebilir.

Evi Sonbirkez daha görmek gerekir mi?

Zorunlu değil, fakat kesinlikle önerilir! Son geçişler, alıcılara ilk ziyaretlerinden bu yana hiçbir şeyin değişmediğinden emin olma şansını verir.